Karot ile Beton Delme
Beton Delme
3 Şubat 2017

Bursa Karot Beton Delme ve Kesim

 

Karot Delme makineleri yatay ve dikey konumlarda kullanılacak biçimde geliştirilmiş olup, her türlü ihtiyaca cevap verebilmektedir.

■ Asansör ve merdiven boşluğu açılımlarında, zemin beton çatlaklarını önlemek için derz kesimlerinde, kapı, pencere, kanal, istinat duvarlarının kesim ve açılımları gibi işlemlerde kullanılır.

■ Hiç bir şekilde darbe vermeden, demir donatılı ve donatısız zeminde, 45º& 90º lik açılarla delim yapabilme, Q20 çap & Q700 çap arası, 600 cm derinliğe kadar delim yapılabilmektedir.

■ Sonuç itibariyle karot kelimesi denince, akla ilk gelen sözlük anlamı beton delme, beton kesme makinaları ve uygulamaları akla gelmektedir.

■ Demir donatılı ve demir donatısız beton zeminlerde, mermer granit vb hassas yüzeylerin delinmesinde, Q20 – Q600 çap 400 cm derinliğe kadar yatay ve dikey konumlarda 45º ile 90º açılarla karot ile beton delme uygulamaları yapılmaktadır.

■ Kırıcı ve balyoz gibi araçlarla yapılan yıkım ve kesimlerde, kesilmesi istenilen bölümlerin haricindeki kısımlarda mutlaka zarar görür.

■ Halkımızın tabiriyle ” Kaş Yapayım derken, göz çıkartılması” söz konusu olur. Günümüz teknolojisinde, kesimin adı karot kesimdir.